Kisbabák, FEHÉRJE és egy "titkos" eszköz altatáshoz
Minőségi, minél kevésbé feldolgozott, kevésbé adalékolt élelmiszerekre, vitaminokra van szükség. A napi fehérjebevitelnek legalább fele normál táplálékokból származzon, aki pedig fehérje kiegészítőt is fogyaszt, annak csakis adalékoktól, allergénektől mentes fehérjepor jöhet szóba, mint amilyen a Naturize.
Bár a felnőttek tejfogyasztásával kapcsolatban még nem egységes a szakemberek álláspontja (igaz, egyre többen vannak ellene), a szoptatási időszakban már egyértelmű az ajánlás: sem az orvosok, sem a védőnők nem ajánlják a tejfogyasztást az anyukáknak, mivel az növeli a tejérzékenység kialakulását a babáknál...
Milyen kiegészítőt válassz?
Olyat biztosan ne, amelyikre eleve rá van írva, hogy terhesség és szoptatás alatt nem fogyasztható, de az ökölszabály itt is igaz: minél természetesebbet, minél kevésbé feldolgozottat, minél kevesebb összetevőset és a fentiek miatt, ne tejalapút. Legyen teljes értékű (azaz tartalmazza mind a 9 esszenciális aminosavat), de az allergén anyagoktól, felesleges édesítőktől, adalékoktól, állományjavítóktól mentes.
Igen, már megint hazabeszélünk, de a helyzet akkor is az, hogy a Naturize valamennyi szempontnak megfelel, amit ilyenkor biztosan elvárhatsz egy fehérjeportól. Csak természetes összetevőket tartalmaz, mindenféle allergén anyagtól (tej, laktóz, szója, glutén) mentes, igazoltan vegyszer-, GMO- és doppingszer-mentes (a részletes összetételt megtalálod itt, a barna rizsből készülő fehérjéről pedig itt olvashatsz).
Fontos azért megjegyeznünk, hogy aki bizonytalan, vagy bármilyen egyedi érzékenységben, betegségben szenved, az mindenképp konzultáljon szakemberrel is, mert mi orvosi tanácsokat nem adhatunk, és tényleg kiemelten fontos, hogy tájékozódj, ha terhesség, szoptatás alatt bármilyen kiegészítőt használnál. Annyit viszont mondhatunk, hogy sok várandós és kismama vásárlónk is van/volt és sohasem érkezett még tőlük panasz.
És most jöjjön a titkos „fegyver”
Ha a pici már megszületett, akkor a megfelelő táplálásán kívüli másik, igen komoly fejtörést okozó terület, az altatás. Ahogy nincs két egyforma gyermek, úgy nincs olyan módszer sem, ami mindenkinek beválna. Nappaliban tologatott babakocsi, egy órás autókázások, hajszárító/elszívó búgása, táncolás, éneklés - a sor hosszan folytatható, ha van gyermeked, lehet már mindet próbáltad is. Az altatás gyakran olyan, mint kártyavárat építeni: idő és türelem kell hozzá, aztán amikor azt hiszed kész, elég egy fuvallat, és lehet elölről kezdeni :)
Amíg pedig a 100%-os (és biztonságos) módszer megszületik, adunk egy olyan megoldást, ami ingyenes, és az összes többi trükknél nagyobb százalékban vált be.
Gyógyító zenének hívják, pár sora a legfontosabb tibeti mantrák egyike, de a szöveg most nem is fontos. A lényeg, hogy a zenéje nagyon megnyugtatja a kicsiket. Ez pedig önmagában áldás, tudja mindenki, aki próbált már vigasztalhatatlanul síró kicsit csitítani. Játszd neki pár percig, a legjobb végig, akár többször is. Az éhséget persze nem csillapítja, és a pelust sem cseréli ki, de egyébként nagyon jól működik. Ha pedig beválik, oszd meg a jótanácsot kisgyermekes ismerőseiddel is, tapasztalataidat meg velünk.
Extra tipp: még jobban működik, ha kisbabád a zene alatt szorosan magadhoz öleled, és halkan dúdolod is a dallamot, amit rajtad keresztül így még jobban hallani, érezni fog.
A zenét itt találod, ingyenes youtube videóban. (Megjegyzés: sem a dal szerzőjét, sem a videó feltöltőjét nem ismerjük, semmilyen kapcsolatban nem állunk velük, pusztán azért ajánljuk, mert működik).
Neked milyen módszer volt még, ami bevált?
Frissítve: Közben ajánlunk még két nagyon jó dalt. Az egyik a Gayatri Mantra, ami nagyon bevált napközbeni altatáshoz, és felnőtteknek is elég megnyugtató, sokadjára is.
A másik pedig az Om Mani Padme Hum, ami esti altatáshoz, hajnali visszaaltatáshoz nagyon jó, és te sem fogsz túlzottan felpörögni tőle.
Frissítve 2: Egy újabb, megnyugtató zene, főként esti altatáshoz nagyon kellemes.
Próbáld ki mindegyiket, meglátod, egyik vagy épp mindegyik be fog válni nálatok is! :)
www.rizsfeherje.hu
Kapcsolódó cikkeink:
Terhesség, szoptatás
Mi a gond a tejsavóval?
Milyen fehérjével kezdj bele az edzésekbe?
Most figyelj oda, ne a két ünnep között!
Mennyi fehérjét is fogyassz?
A legjobb időpontok a fehérjebevitelre
Tudj meg többet a Naturize-ról itt:
Mit is tartalmaz és hogyan készül?
100% pénzvisszafizetési garancia,
Ingyenes szállítás 20.000 Ft felett!
Ha tetszett cikkünk, ha érdekel, hogyan lehetsz izmosabb, csinosabb, egészségesebb, vagy csak szeretnél elsőként értesülni különleges ajánlatainkról, esetleg szerdánként nyerni egy doboz Naturize-t, akkor iratkozz fel hírlevelünkre itt!
Ingyenes, szóval mit veszíthetsz? :)