A webáruház használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Menü

Színtiszta fehérje (akkor is, ha nem sportolsz).

Lapos has, jobb forma, jobb egészség! Hogy hogyan?

Lapos has, jobb forma, jobb egészség! Hogy hogyan?

Mit gondolsz melyik az a tápanyag, mely nemcsak az egészségedhez járul hozzá, de segíthet, hogy akár hatszor gyorsabb legyen a zsírvesztés, ha ez volna a cél?

Igen, a fehérjéről van szó, melynek zsírégető, termikus hatásáról, vércukorszint emelkedést csökkentő - és persze izomtömeg növelő, megőrző – képességéről már jó párszor írtunk.

 

Merüljünk el tehát a fehérje témakörében, a legújabb kutatásokban, melyek mind kimutatták, milyen hatékony is lehet a protein a testforma átalakításában. Sportolók, modellek, színészek és egészségtudatos emberek évtizedek óta követik a különféle, fehérjealapú étrendeket, ha csúcsformába szeretnének kerülni.

Egy nemrég elvégzett felmérésben német kutatók azt találták, hogy a magas fehérjetartalmú étrendet követőknél 200%-al magasabb volt a zsírvesztés aránya, mint a normál fehérje bevitelű csoportnál, annak ellenére, hogy a két csoport azonos kalóriamennyiséget fogyasztott. Hasonló eredménnyel zárult az UCLA egyetemen végzett felmérés is, míg egy harmadik kutatásban résztvevő, túlsúlyos embereknél - a magasabb fehérjetartalmú étrend mellett - háromszor nagyobb volt a súlyvesztés, és hatszor nagyobb a zsírvesztés, miközben ugyanazt a csökkentet kalóriamennyiséget vitték be, mint a normál fehérjemennyiséget fogyasztó csoport.

De vajon hogyan képes erre?
Kiderült, hogy a fehérje számtalan, fontos előnnyel rendelkezik a többi tápanyaghoz képest, feltéve hogy eleget fogyasztunk belőle. Az egyik ilyen a termikus, égető hatása, mely azt mutatja meg, hogy mennyi kalóriára is van szüksége a szervezetnek a megemésztéséhez, feldolgozásához.

Amikor például szénhidrátot fogyasztunk, akkor bevitt kalória kb. 15%-a szükséges az anyagcsere folyamatokhoz, azaz mondjuk 100 kalóriányi kenyér vagy tészta bevitelénél 15 kalória fordítódik az emésztésre. A zsír esetében ez még alacsonyabb, kb. 5 százaléknyi kalória kell a feldolgozásához. Ezért sem jó párosítás a magas szénhidrát és a magas zsírtartalmú étrend, ezért vezethet az könnyen elhízáshoz.

Ezzel szemben a fehérje teljesen másként hasznosul. Amikor proteint fogyasztunk, annak igen jelentős kalóriarésze, 35%-a szükséges a feldolgozásához, azaz több mint dupla mennyiség ég el, mint a szénhidrát esetében és hétszer több, mint a zsírfogyasztás során!

Ha mondjuk napi 1000 kalóriát viszünk be fehérjéből, akkor abból 350 a feldolgozására fordítódik, azaz valójában csak 650 kalóriát vittünk be. Így egy csomó „szabad kalóriához” jutunk, ami nagyban segíti a zsírvesztési célokat. 

De mennyi fehérjére is van szükség a formásító célok eléréséhez?
Azok, akik folyamatosan alacsony testzsír százalék fenntartására törekszenek, legalább napi 2 gramm/testtömegkilogramm fehérjét fogyasztanak, ami a teljes napi kalóriamennyiség 35%-a. Ha ezt normál táplálékokból akarjuk bevinni, az egy 70 kilós ember esetében 25 főtt tojást/ 18 pohár tejet/ kb. fél kiló csirkemellet/ 600 gramm marhát vagy épp 10 doboz tonhalat jelentene.

Ezek pedig nem kis adagok, így nem csoda, hogy a legtöbben nehezen oldják meg, hogy ekkora mennyiséget napi szinten bevigyenek, arról nem is beszélve, hogy ez egy csomó más tápanyag és jelentős kalória bevitelével is jár, melyek a végén még hízáshoz is vezethetnek.

A mennyiség mellett szintén fontos tényező, hogy mikor fogyasztja az ember a fehérjét. Egyértelműen előnyös az edzés utáni időszakra koncentrálni, de több kutatás is azt találta, hogy a legoptimálisabb időpont a fehérjebevitelre (akár nagyobb mennyiségben is) a reggeli, éhgyomorra történő fogyasztás.

Egy nemrég elvégzett kísérlet szerint, azoknál, akik egy nagyobb (49 gramm fehérjét tartalmazó) fehérje shake-el indították a napot, 145%-al nagyobb volt a súlyvesztés, mint a normál mennyiségű fehérjét fogyasztóknál, azonos kalória bevitel mellett. Ez a mennyiség egyébként kb. 9 tojásnak felel meg, ami a legtöbbek számára szinte leküzdhetetlen mennyiség, ezért is hasznos és kényelmes megoldás a megfelelő kiegészítő beiktatása az étrendbe.

És persze az sem mindegy, hogy milyen a fehérje fajtája. Az egyik legfontosabb szempont, hogy teljes értékű legyen. A másik, hogy egészséges, azaz felesleges adalékoktól, szennyeződésektől, mesterséges összetevőktől, hormonoktól, allergén anyagoktól mentes és persze könnyen emészthető is (ne puffasszon), mivel ezek akadályozhatják a zsírvesztési célokat és nem is egészségesek. 

Márpedig sajnos sok, normál táplálékban is találhatóak olyan hormonok, nem kívánt összetevők, melyek az egészség megőrzési céljaid és a jobb formád ellen dolgoznak. A tojás, a csirke, de még a halak sem mind biztonságosak, az egyik legrosszabb pedig a marha, mivel legtöbbjüket génmódosított tápokkal etetik fű helyett.

Összefoglalva tehát, ahhoz hogy a fehérje jótékony hatásait kihasználjuk:

  • Fogyasszunk nagyobb mennyiségű fehérjét közvetlenül felkelés után, éhgyomorra, erre tökéletes megoldás egy adag Naturize turmix is
  • Minden nap vigyük be a megfelelő mennyiséget (ami akár 2 gramm is lehet testtömegkilogrammonként)
  • Kerüljük a hormonokkal, antibiotikumokkal és egyéb szennyeződésekkel teli fehérjeforrásokat (ha lehet, válasszunk bio élelmiszereket és teljesen természetes kiegészítőket).

Nem meglepő tehát, hogy ha a megfelelő mennyiség és tisztaság is szempont, akkor egy természetes fehérjeturmix jelenti a legnagyobb segítséget a napi, szükséges bevitel kiegészítéséhez. Azonban itt is fontos, hogy valóban tiszta, valóban természetes, és minél kevesebb összetevős fajta legyen, mint amilyen a Naturize, mert különben nem sokkal lesz jobb, mint a haszontalan összetevőkkel teletömött bolti, gyenge minőségű élelmiszerek.

Ezért ha az ember úgy dönt, hogy a napi bevitel kiegészítéséhez fehérjeport is használ, akkor mindenképp figyelni kell a következőkre is.

  • A legtöbb fehérjepor tele van rejtett cukrokkal, de főként mesterséges édesítőkkel, amiket jobb, ha messze elkerülni. A kutatások szerint a mesterséges édesítők csökkentik az antioxidánsok szintjét a szervezetben és bizonyos fajták még a bélflórát is károsítják, ami emésztési és immunrendszeri problémákhoz vezethet. Ha már édesítő, akkor a természetes stevia a legjobb választás.
  • Az édességekhez, gyors szénhidrátokhoz hasonlóan, a tejsavó képes intenzív inzulin emelkedést kiváltani, ami nem szolgálja súlyvesztési célokat, mivel az inzulinszintet célszerű egyenletesen tartani, az inzulin csúcsokat kerülni kell.
  • A szójának jobb minden formáját kerülni és nemcsak magát a szójafehérjét. Érdemes ellenőrizni a címkét, mert sok növényi, de még állati fehérje is tartalmaz valamilyen formában szóját (pl. szójalecitint), így még az esetleges, hipoallergén jelleg sem lesz meg.
  • Ne tartalmazzon génmódosított összetevőket (GMO), különösen, ha növényi fehérjéről van szó. Ezt pedig úgy tudhatjuk, hogy a dobozon egyértelműen fel van tüntetve, és lehetőleg hivatalos dokumentummal is alá van támasztva.
  • Növényi fehérjéknél különösen fontos a teljes vegyszermentesség. Olyan terméket válasszunk, amely ezt igazolni is tudja, még ha ez a minőség egy picit drágább is, mint az ellenőrizetlen termékek. A Naturize pl. 250 féle vegyszerre és növényvédő szerre lett bevizsgálva.
  • Ha a rizsfehérje címkéjén nem látszik, hogy valóban barna rizsből készült, akkor az fehér rizsből van, és nem teljes értékű, azaz komplettálásra szorul.

www.rizsfeherje.hu

Tudj meg többet a Naturize-ról itt:

Miért épp a barna rizs?

Mi a gond a tejsavóval?

Mi a helyzet, ha sportolsz?

Mit is tartalmaz és hogyan készül?

100% pénzvisszafizetési garancia,

Ingyenes szállítás 20.000 Ft felett!

Ha tetszett cikkünk, ha érdekel, hogyan lehetsz izmosabb, csinosabb, egészségesebb, vagy csak szeretnél elsőként értesülni különleges ajánlatainkról, esetleg szerdánként nyerni egy doboz Naturize-t, akkor iratkozz fel hírlevelünkre itt!
Akcióink 90%-át csak itt hirdetjük meg, ingyenes, szóval mit veszíthetsz? :)

Keresés