A webáruház használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Menü

Színtiszta fehérje (akkor is, ha nem sportolsz).

A 11 - legmagasabb fehérjetartalmú - zöldség

A 11 - legmagasabb fehérjetartalmú - zöldség

Amikor magas fehérjetartalmú zöldségekre gondol az ember, akkor többnyire az alábbiak jutnak az eszébe:

- Borsó (ami nem zöldség, hanem hüvelyes)
- Kukorica (szintén nem zöldség, hanem gabona)
- Bab (ez is hüvelyes, nem zöldség)
- Lencse (akárcsak a bab, ez sem zöldség)
 
Persze jó, ha ezeket is beiktatod az étrendedbe (a kukoricát kivéve), mert valóban magas a fehérjetartalmuk, de gondoltad volna, hogy a fentiek inkább gyümölcsök, mintsem zöldségek? A paradicsom kapcsán már bizonyára hallottál erről a besorolásról, de ugyanígy az uborka, a zöldbab vagy a sütőtök is gyümölcsök.

A köznyelvvel ellentétben, botanikai értelemben, gyümölcsnek az emberi fogyasztásra nyersen és frissen is alkalmas terméseket és álterméseket tekintjük, a zöldségeknek viszont a levelét, szárát, gyökerét, virágát vagy épp gumóját fogyasztjuk. Mivel a „zöldség” nem botanikai kifejezés, nincs ellentmondás abban, hogy egy növényi rész botanikailag gyümölcs, de egyébként zöldségnek tekintjük.
 
A zöldség kifejezés egy konyhatechnikai műszó, nem pedig botanikai kifejezés. Definíciója nem tudományos igényű, nagyrészt önkényes és szubjektív. A lágy szárú növények bármelyik részét, ami emberi fogyasztásra alkalmas, zöldségnek nevezhetjük, kivéve a gabonaféléket, az olajos magvakat, fűszereket és a konyhai értelemben vett gyümölcsöket. (Forrás: Wikipédia)
 
Teljesértékűség

A 11 legfehérjedúsabb zöldség előtt szóljunk még pár szót a teljesértékűségről is, amely oly gyakran felmerül a növényi fehérjék kapcsán. Gyakran „támadják” a növényeket azzal, hogy ha van is bennük fehérje, az akkor sem teljesértékű, azaz nem tartalmazza mind a 9, esszenciális aminosavat.
 
Miközben az igaz, hogy bizonyos növények egyes aminosav fajtákból keveset tartalmaznak (szerencsére a barna rizsből kivont fehérjére ez nem igaz), mostanra már tudományos körökben is elvetették azt a tévhitet, miszerint a növényi fehérje sosem lehet teljes értékű, ezért komplettálásra szorul más (növényi) fehérjékkel.
A tudomány és a kutatások egyértelműen bebizonyították, hogy a növényi fehérje is képes felvenni a harcot az állati fajtákkal, és megadni a szervezetnek a szükséges aminosavakat. Arról nem is beszélve, hogy a növények egyéb értékes vitaminokat, ásványi anyagokat és nyomelemeket is tartalmaznak.
Persze a növényeket is érinthetik a szennyeződések és beltartalmi hiányosságok, de odafigyelve még mindig könnyebb biztonságos fajtákat választani, mint állati készítményekből az adalékmentes, megfelelően tartott és táplált állatoktól származó fajtákat megtalálni.

A Naturize barnarizs-fehérje például garantáltan vegyszer és adalékmentes, kizárólag természetes összetevőket tartalmaz, és persze mondani sem kell, hogy mind a 9 esszenciális aminosav megtalálható benne, ráadásul természetes formában.

A 11 - legmagasabb fehérjetartalmú - zöldség

Hogy számít-e a zöldségből bevitt fehérje? Hát persze! Igaz, a legtöbb zöldségben alacsony a fehérjetartalom, ezért kizárólag ezekből valószínűleg nem tudod megoldani a napi, szükséges mennyiség bevitelét, de ha állati fehérjét nem is eszel, magokkal, hüvelyesekkel és némi természetes kiegészítővel már könnyedén fedezhető a napi szükséglet.

A legfehérjedúsabb zöldségek tehát (per csésze):

  • Spenót (5 g) 
  • Articsóka (5 g)
  • Brokkoli (4 g)
  • Spárga (4g)
  • Kelbimbó (4g)
  • Zöldleveles zöldségek (4 g)
  • Répafélék, cékla (4 g)
  • Burgonya (4 g egy közepes szemben)
  • Mustár zöldek (3 g)
  • Kelkáposzta (2.5 g)
  • Karfiol (2 g)

Persze az igaz, hogy a fenti mennyiségek önmagukban nem kimagaslóak, de nem is kell kizárólag ezekből fedezned a napi szükségletet. Ami pedig még fontosabb, hogy a zöldségfogyasztásból a bevitt antioxidánsok, fitonutriensek, rostok, vitaminok és ásványi anyagok révén is profitálsz. Nem is kérdés, hogy a magasabb zöldségfogyasztás jó hatással lesz egészségedre, alakodra és még egy csomó betegség kialakulását is megelőzheti.
A zöldségek ráadásul laktatnak, nagy mennyiségben kevés kalóriát tartalmaznak (ezért alig hizlalnak), és gyakorlatilag bármikor fogyaszthatók is. Így tulajdonképpen úgy ehetsz többet, hogy közben kevesebb kalóriát viszel be.
Hát nem fantasztikusak a zöldségek?

www.rizsfeherje.hu

Tudj meg többet a Naturize-ról itt:

Miért épp a barna rizs?

Mi a gond a tejsavóval?

Mi a helyzet, ha sportolsz?

Mit is tartalmaz és hogyan készül?

100% pénzvisszafizetési garancia,

Ingyenes szállítás 20.000 Ft felett!

Ha tetszett cikkünk, ha érdekel, hogyan lehetsz izmosabb, csinosabb, egészségesebb, vagy csak szeretnél elsőként értesülni különleges ajánlatainkról, esetleg szerdánként nyerni egy doboz Naturize-t, akkor iratkozz fel hírlevelünkre itt!
Ingyenes, szóval mit veszíthetsz? :)

Keresés