A webáruház használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Menü

Színtiszta fehérje (akkor is, ha nem sportolsz).

Lapos has, izmos test és egészség – egyben minden, amit tudnod kell!

Lapos has, izmos test és egészség – egyben minden, amit tudnod kell!

Indulásunk óta már több, mint 170 cikkben jártuk körül a formásabb alak, az egészséges táplálkozás és a fehérjefogyasztás témakörét, melyet ha kiegészítünk azzal a további, pár millió cikkel, melyek hazai és külföldi oldalakon olvashatók a témában, akkor rögtön látható, hogy nincs könnyű dolga az embernek, ha tájékozódni szeretne.

De biztos, hogy sok ezer cikket kell elolvasnod ahhoz, hogy képbe kerülj? Vajon sokat változott testünk működése az elmúlt 30 évben? Biztos, hogy olyan bonyolult dolog a formásabb, egészségesebb alak elérése? 

Az alábbi bejegyzésünkben összefoglaltuk valamennyi főbb tudnivalót, a leghasznosabb tanácsokat, vagyis azokat az információkat, melyek a címben szereplő három, legfontosabb dologhoz hozzásegítenek.

Ha csak egy cikket akarsz elolvasni a témában, akkor ez legyen az!

Fogyás és lapos has

Aligha meglepő, hogy a táplálkozással kapcsolatban még mindig a fogyás a legnépszerűbb terület. A formás fenék, a szálkásan izmos has ígérete, mai napig a legütősebb hívószavak a témában.

Persze mindig is igyekeztünk leszögezni, hogy a fehérjeporok nem fogyasztószerek, és érdemes gyanakodni, ha bárki olyan tablettát, port vagy bármiféle szert ígér, amivel étrendbeli változtatások nélkül lehet fogyni. Az erőfeszítés mentes eredmények ígérete épp olyan, mint a Loch Ness-i szörny: mindenki kíváncsi rá, állítólag létezik, de valójában még senki sem találkozott vele. A kulcs a formásabb alakhoz a táplálkozáson keresztül vezet, azonban ehhez étrendbeli változtatásokra van szükség, nem pedig kúraszerű, fenntarthatatlan csodamódszerekre és nem is koplalásra. Hisz az összes fogyókúra legnagyobb titka, hogy mindegyik működik...egy darabig. Ha kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit felhasználsz, akkor fogyni - pontosabban súlyt veszíteni - fogsz. Viszont nagyon nem mindegy, hogy ezt meg is tudod-e tartani, hogy a súlyvesztés zsír lesz-e vagy izom (esetleg csak víz), no meg, hogy közben az egészséged meg tudod-e őrizni.

Számtalan apró trükköt, jó tanácsot olvashattál bejegyzéseink közt, melyek - kis lépésekben - mind segítenek az életmód, a táplálkozás végleges átalakításában. Fontos, hogy kis lépésekben haladj, mert ha egyszerre próbálod az összes szokásod megváltoztatni, akkor a vége egy sok lemondással járó, és ezért nehezen követhető étrend lesz, amit így előbb-utóbb fel is adsz. Egyszerre csak egy dolgon változtass, például indítsd a reggeleket 30 gramm fehérjével, mondjuk egy egészséges, természetes Naturize fehérjeturmix-szal (ne pedig cukros péksüteménnyel, tejeskávéval), aztán ha az már megy, jöhet a következő lépés.

A súlyvesztés során pedig ne a kalóriákra koncentrálj, mert azonos kalóriatartalmú ételek teljesen más hormonális reakciókat képesek kiváltani. A mérleg sem olyan fontos, egy héten inkább csak egyszer mérd magad, ha lehet szerdán.

Kiderült az is, hogy az étel, amit mindenképp kerülnöd kell, az valószínűleg épp a kedvenced, amiből ezért a legtöbbet eszed, valamint hogy koplalni felesleges, ehetsz nyugodtan este is, mert sokkal inkább számít az, hogy mit eszel, mint az, hogy mikor.

Megtudhattuk, hogy a spenót az egyik legjobb zöldség a zsírvesztéshez, mivel a spenótban lévő thylakoid - a kutatások szerint - jelentősen csökkenti az éhségérzetet, a rossz zsírokkal teli ételek utáni vágyat.

Persze nem hallg attuk el a rossz híreket sem, sajnos a paleo/glutémnentes/lisztmentes termékek is hizlalhatnak, akárcsak a teljes kiőrlésű kenyerek, vagy a gyümölcs, de még a nullkalóriás édesítőket is jobb kerülni. Attól még, hogy valami egészséges, nyugodtan növelheti a zsírpárnákat, mint például ez a 7 egészséges, de hizlaló étel is, köztük a müzliszeletek, a gyümölcslevek vagy az aszalt gyümölcsök, hogy csak párat említsünk.

És bár az alakodat 70%-ban az étrend határozza meg, a zsírvesztéshez fontos a mozgás is, mivel attól leszel formás, feszes és legfőképp egészséges, ráadásul mozgással az anyagcseréd is felgyorsíthatod, azaz többet is ehetsz majd.

Amit mindenképp tudnod kell a zsírokról – főleg, ha lapos hasra vágysz

Az egyik legnépszerűbb cikk a 7 legjobb zsírforrás a lapos hasért (és egészségedért), bízunk benne, hogy most már senki sem hiszi azt, hogy a zsíroktól fog elhízni, és hogy a zsíros ételeket mindenképp kerülnie kell. A valóságban hízni leginkább a gyors szénhidrátoktól hízunk (cukrok, fehér lisztes termékek), a jó zsírokra pedig kifejezetten szükség van, sőt, még a jobb alakhoz is hozzásegítenek, ha megfelelő fajtákat, mennyiséget fogyasztasz, és jó szénhidrátokkal (főként zöldségekkel) párosítod őket. Egészséges, hasznos zsírforrás például a teljes tojás, az olívaolaj vagy a halolaj is.

Különösen fontos odafigyelni az elégséges zsírbevitelre ha szálkásodnál, és emiatt csökkented a bevitt szénhidrát mennyiségét. Ha a kevésbé laktató szénhidrátok (pl. zöldségek) mellé kicsit növeled a zsírbevitelt, akkor az étel jobban eltelít majd, később leszel éhes, könnyebben tudod majd tartani az étrended is.

Szénhidrát – a nagy mumus?

Ez az a tápanyagcsoport, melynek fogyasztására mindenkinek oda kell figyelnie. Sajnos még azok sem ehetnek egész nap csokit és süteményeket, akik amúgy nem hízékonyak, mert a cukros ételek miatti hirtelen vércukorszint emelkes, a kiváltott hormonális reakciók - hosszú távon - igencsak károsak a szervezetnek. Ezért ha csak egy dolgot kell megnevezni, amit mindenképp kerülnöd kell az biztosan a cukor (beleértve a tejcukrot is). Persze nem kell örökre lemondani minden finomságról (bár gyakran pont azok az ételek hizlalnak a leginkább, amiket a legjobban kívánunk), azonban érdemes pár napos szünetet tartani és teljesen mellőzni a cukrokat, főleg akkor, ha nagyon kívánod az édeset. A tapasztalat szerint már pár napon belül jelentősen csökken az édesség utáni vágy, amivel két legyet ütsz egy csapásra, mivel jellemzően az édesszájúakat hizlalják leginkább a cukros ételek.

Ha nem akarsz végképp lemondani a cukrászdalátogatásról, akkor pedig inkább tűzz ki egy napot a héten, amikor „bűnözöl” és ha lehet, egy intenzív edzés utánra időzítsd az édességek fogyasztását.

Vannak azonban jó szénhidrátok is, a legjobb források között pedig olyan ételek szerepelnek, mint az édesburgonya, a hüvelyesek és persze a zöldségek (de a burgonyát, kukoricát kerüld). A friss zöldeket gyakorlatilag korlátlanul fogyaszthatod, a legjobb pedig, ha keresztes virágú zöldségeket fogyasztasz, mint amilyen például a brokkoli, vagy a kelbimbó.

Fehérjebevitel – az egyetlen, melyre mindenki szerint szükséged van

Aligha meglepő, hogy nekünk mindenről a fehérje jut az eszünkbe. Új étrend? Növelni kell a fehérjebevitelt! Paleo? Több fehérje és több zsír! Zsírt akarsz veszíteni, nem izmot? Figyelj oda a fehérjebevitelre. Létezik olyan, amiből ha többet eszel, azzal több kalóriát is égetsz? Igen, ez a fehérje, melynek megemésztése 30%-al több energiát igényel a szervezettől.

A fehérjefogyasztás esszenciális mivolta azon ritka területek egyike, melyen nincs vita a szakemberek közt sem. Nincs olyan cikk, amely egy percre is megkérdőjelezné, hogy fehérjére, azaz esszenciális aminosavakra minden embernek minden nap szüksége van, nélkülük szervezetünk nem tudna működni.

Persze a pontos mennyiségben és fajtákban már vannak eltérő vélemények, de a legtöbb szakember legalább napi 0,8 gramm/testtömegkilogramm fehérjét javasol, izomtömeg növeléshez pedig ennek két-háromszorosa is kellhet. Már csak ezért sem mindegy, hogy ezt a mennyiséget milyen forrásból is fedezzük.

Tény, hogy a napi fehérjebevitel normál táplálékokból is fedezhető, a probléma viszont az, hogy a legtöbbek számára ezt igen nehéz egészséges, minőségi fehérjéből megoldani. Legfőképp azért, mert a legtöbb helyen még mindig a töménytelen szénhidrátot kínálják nekünk, a büfében, a munkahelyen, de még az éttermekben sem könnyű megoldani, hogy minőségi fehérjéhez juss, felesleges zsír- és szénhidrátbevitel nélkül.

Törekedj rá tehát, hogy minden étkezés mellé fogyassz fehérjét, de a legjobb időpontokban (pl. reggel vagy edzés után) mindenképp, a fehérjebevitel legalább fele pedig szilárd táplálékokból származzon.

Itt jönnek képbe a fehérjeporok, még ha fel is merülhet, hogy kell-e egyáltalán fehérjeport fogyasztani?

Ha pedig fogyasztasz, akkor inkább teljesen természetes, adalékmentes Naturize  fehérjeport válassz, hisz a címben szereplő egészséged megőrzését biztos, hogy az szolgálja majd a legjobban. Ha valamilyen érzékenységben szenvedsz (tej, laktóz, glutén) vagy vegán vagy, akkor nem is kérdés, főleg, hogy ma már egyértelműen bebizonyosodott, hogy a teljes rizsszemekből készülő barnarizs-fehérje, mint a Naturize nemcsak, hogy teljes értékű aminosav profillal rendelkezik, hanem a tejsavóval egyenértékű izomépítő hatással is.


Röviden ennyi volna tehát, amiről mindenképp tudnod kell, de ha kicsit több időd van, olvasd el a belinkelt cikkeket is, hogy még átfogóbb képet kapj.

Persze a blogunkban továbbra is megosztjuk majd jótanácsainkat és máshol is olvasol majd rengeteg hasznos tippet, információt. Azonban szervezetünk messze nem változik annyit, mint amennyi szenzációhajhász cikk megjelenik (a legtöbb persze az erőfeszítés mentes eredmények ígéretével), ezért ha a fentieket betartod, akkor sok egyébre nem lesz szükséged ahhoz, hogy egészséges szervezeted, formás alakod és persze lapos hasad legyen :)

Korábbi összefoglalónkat pedig itt találod!

Jó egészséget és jó sportolást kívánunk a következő, legalább 100 évre is!

www.rizsfeherje.hu

Tudj meg többet a Naturize-ról itt:

Miért épp a barna rizs?

Mi a gond a tejsavóval?

Mi a helyzet, ha sportolsz?

Mit is tartalmaz és hogyan készül?

100% pénzvisszafizetési garancia,

Ingyenes szállítás 20.000 Ft felett!

Ha tetszett cikkünk, ha érdekel, hogyan lehetsz izmosabb, csinosabb, egészségesebb, vagy csak szeretnél elsőként értesülni különleges ajánlatainkról, esetleg szerdánként nyerni egy doboz Naturize-t, akkor iratkozz fel hírlevelünkre itt!
Akcióink 90%-át csak itt hirdetjük meg, ingyenes, szóval mit veszíthetsz? :)

Tartalomhoz tartozó címkék: blog

Keresés