A webáruház használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Menü

Színtiszta fehérje (akkor is, ha nem sportolsz).

Egyél-e kevesebb állati terméket és mi ne legyen a kiegészítődben?

Egyél-e kevesebb állati terméket és mi ne legyen a kiegészítődben?

Ahogy egyre többen választják a húsmentes étrendet, vagy csak csökkentik az elfogyasztott, állati eredetű termékek mennyiségét, úgy egyre ritkábban merül fel, hogy ez csak egy múló hóbort volna. Ahogy az is, hogy ha kevesebb húst eszünk, esetleg teljesen elhagyjuk, akkor az valamilyen súlyos, hiánybetegséghez vezetne. Persze nekünk sohasem az volt a célunk, hogy megtérítsük az embereket és minél többen térjenek át a vegán étrendre, mert tudjuk, hogy van, aki azzal együtt is elképzelhetetlennek tartja ezt, hogy közben azért nagyon is odafigyel az étrendjére.

Ugyanakkor az biztos, hogy aki csökkenti a húsok, tejtermékek fogyasztását, az nemhogy nem árt ezzel magának, hanem épp ellenkezőleg. A mai, modern kutatások mind azt támasztják alá, hogy mindenki számára egészségesebb a kevesebb állati összetevőt tartalmazó étrend. Arról nem is beszélve, hogy a környezeti terhelése, vízigénye sokkal nagyobb az állattartásnak, mint a növénytermesztésnek, mivel az állatoknak nemcsak sok vízre, hanem sok növényre is szükségük van, ez pedig ismételten sok vizet igényel.

Folytatáshoz kattints a képre!

Szóval amikor valaki azzal viccelődik, hogy ő azért eszik sok húst, mert sajnálja szegény növényeket, akkor nem is gondol rá, hogy az állatok még a legnagyobb étkű vegánnál is sokkal több növényt esznek meg.

Növényi étrend esetén persze felmerül a fehérjebevitel kérdése is, hiszen mi is azt valljuk, hogy az elegendő napi fehérjebevitelre akkor is figyelni kell, ha a jobb forma a cél és akkor is, ha a jobb egészség. A növények viszont jellemzően inkább rostot, és szénhidrátot tartalmaznak, így a vegán étrend gyakran válik szénhidrát hangsúlyossá.

Mi a helyzet, ha vegán étrendet követsz vagy csak kerülöd az állati fehérjéket?

Mivel így eleve kevesebb mód van az esszenciális aminosavak bevitelére, a fehérjére még inkább oda kell figyelni. Az abszolút minimum fehérjeszükséglet 50 gramm naponta (WHO javaslat), ezt pedig nem is olyan könnyű pusztán növényekből fedezni, feltéve, hogy nem akarsz mellé a szükségesnél jóval több szénhidrátot és kalóriát is bevinni. Ha a vegán étrend mellett aktívan sportolsz is, akkor még fontosabb a megnövekedett - akár napi 150-200 gramm - fehérjeszükséglet fedezése. Az ideális napi mennyiség a súlyodtól és a célodtól is függ, itt egy cikkünk erről.

Normál táplálékokból főként a magas fehérjetartalmú növényeket kell fogyasztani, ilyenek a hüvelyesek (pl. bab, lencse, borsó) vagy az olajos magvak, például a mandula vagy a tökmag (melyek azonban jelentős kalóriát és zsírt is tartalmaznak). A keményítős szénhidrátok közül a barna rizs viszonylag gazdag fehérjében (8-10%), illetve a quinoa is (14%), ezek ráadásul gluténmentesek is. Bár a szója/tofu fehérjetartalma magas, fogyasztásuk megosztó kérdés, főként a GMO illetve a fitoösztrogén problémák miatt.

Fehérjekiegészítők, allergének, és állati összetevők nélkül

Itt jönnek képbe a növényi fehérjekiegészítők, viszont ezek gyakran nem teljes értékűek, ezért komplettálásra szorulnak (pl. fehér rizs és borsófehérje keverése), túl „hangsúlyos” ízűek (mint az algapor) vagy épp hormonális és GMO problémákat vetnek fel (mint a szójafehérje).
 
Teljes értékű aminosavprofillal és magas fehérjetartalommal a teljes barna rizs szemekből, valódi csíráztatás - azaz nemcsak áztatás - útján kivont barnarizs-fehérje rendelkezik. A Naturize barnarizs-fehérje esetében a rizsszem mindhárom részéből kerül kivonásra a fehérje, nem csak a magbelsőből, azaz önmagával van komplettálva. Ennek köszönhető teljes értékűsége anélkül, hogy más növényi fehérjékkel kellene keverni.

A Naturize barnarizs-fehérje izomépítő hatását a vaktesztes kutatások is megerősítették

A teljes értékű Naturize barnarizs-fehérje azért jó alternatíva az egészségtudatos sportolók és a vegánok számára is, mert akár 90%-os fehérjetartalommal és laborvizsgálatokkal igazolt, teljes értékű aminosav profillal rendelkezik önmagában is, ráadásul dupla vaktesztes kutatás során igazolták, hogy a barnarizs-fehérje izomépítő hatásban is felveszi a verseny a tejsavóval.

Mi legyen, és mi ne legyen a fehérjeporodban

Mivel kiegészítőket kimondott a jobb egészség, és a jobb forma miatt fogyasztunk (szemben mondjuk a cukrászdai termékekkel), kiemelten fontos, hogy csak olyan összetevői legyenek, melyekre valóban szükségünk is van.

Ha egy (növényi) termék garantálja a teljes értékűséget és az allergén mentességet, akkor már csak az igazolt vegyszermentességre kell odafigyelni, hiszen kiegészítőt az egészséged miatt fogyasztasz, így nagyon nem mindegy, mit is viszel be a fehérje mellett. Ugyanígy az allergéneket (szója, szójalecitin is), színező, hordozó, állományjavító összetevőket is jobb kerülni, mert ezek biztosan nem az egészséged szolgálják, arról nem is beszélve, hogy még a fehérjetartalmat is csökkentik.
Ha olyan összetevőket látsz, melyekről azt sem tudod mik is pontosan, melyek egyáltalán nem hangzanak sem természetesnek, sem növényinek, akkor biztos lehetsz benne, hogy azok nem a te érdekedben kerültek bele.

Ha nem vagy vegán, akkor is van, amit jobb kerülni

Ha már odafigyelés és egészség, a legjobb, ha kiegészítőkből is kerülöd az állati összetevőket (is) tartalmazó fajtákat, még akkor is, ha egyébként nem vagy vegán. A tej, tejsavó, tojás, marha jobb, ha nem szerepelnek az összetevők közt.

Ha eszel is húst, halat, tojást, kiegészítőkből akkor is érdemes csökkenteni az állati fehérje bevitelét, különösen a tejtermékekét. Ez utóbbiak kerülése egyébként normál táplálékok esetében is javasolt. Persze, ha nem tudsz lemondani a tejeskávéról, vagy kedvenc sajtodról az más kérdés, de a kiegészítőkben található, koncentrált forma azoknál is allergiát válthat ki idővel, akik egyébként nem tudnak ilyen jellegű érzékenységükről.

A normál táplálkozás az egyik legfontosabb a megfelelő forma eléréséhez, és ha eszel is húst, a gyakori allergiás tünetek, puffadás és ízületi panaszok miatt akkor is érdemes az állati eredetű porokat elhagyni.

Bár a legtöbb növényi fehérjeport csak vegánok és valamilyen érzékenységben szenvedők számára javasolják, azonban ha egy fehérje valóban teljes értékű, akkor függetlenül a forrásától, mindenki számára egyformán ajánlható. Bár a Naturize semmilyen állati összetevőt nem tartalmaz (garantáltan tej-, laktóz- és még gluténmentes is), egyáltalán nemcsak vegánoknak javasolt, mint ahogy vásárlóink jelentős része nem is vegán. A sok más előny mellett, nekik az allergén mentesség tényleg csak hab a tortán.

Hogy miért ideális választás a Naturize barnarizs-fehérje?

Mert a Naturize éppolyan teljes értékű fehérje, mint pl. egy minőségi tejsavó, miközben semmilyen allergén anyagot nem tartalmaz, gyakorlatilag bármilyen érzékenység esetén fogyasztható.

A Naturize Sport Junior Plus és az új, Junior Plus mellett a Naturize már hatféle változatban kapható, mindegyik tejmentes, gluténmentes, természetes, teljes értékű és még vegán is.

A csoki torta ízű Sport Junior Plus mellett már kapható a vaníliás piskóta ízű Junior Plus is (sőt, akciós csomagokat is összeállítottunk). A Sport Junior Plus 11 féle superfooddal és 42% fehérjével készül, míg a Junior Plus 6 féle superfooddal, de 51% fehérjével. Mindkettő tökéletes fiatalok, de akár idősebbek számára is, és nem csak fehérjét tartalmaznak, hanem értékes rostokat, vitaminokat, nyomelemeket is, így egy-egy étkezés kiváltására is szuperek.

Kattints a linkekre és fedezd fel őket!


Van még kérdésed? Ha igen, írd meg nekünk! :)
Egészségben és fehérjében gazdag, szép napot kívánunk!
www.rizsfeherje.hu

Tudj meg többet a Naturize-ról itt:

Miért épp a barna rizs?

Mi a gond a tejsavóval?

Mi a helyzet, ha sportolsz?

Mit is tartalmaz és hogyan készül?

100% pénzvisszafizetési garancia,

Ingyenes szállítás 20.000 Ft felett!

Ha tetszett cikkünk, ha érdekel, hogyan lehetsz izmosabb, csinosabb, egészségesebb, vagy csak szeretnél elsőként értesülni különleges ajánlatainkról, akkor iratkozz fel hírlevelünkre itt!
Akcióink 90%-át csak itt hirdetjük meg, ingyenes, szóval mit veszíthetsz? :)

Tartalomhoz tartozó címkék: blog

Keresés