A webáruház használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Menü

Színtiszta fehérje (akkor is, ha nem sportolsz).

Átmeneti böjt - ajánlott neked, ha formásodni szeretnél?

Átmeneti böjt - ajánlott neked, ha formásodni szeretnél? Maradjunk még kicsit ennél, azaz a súlyvesztés, formásodás témájánál, mert tudjuk, hogy ez még mindig sokakat érdekel. De hívhatjuk zsírvesztésnek is, mert az izom jóval nehezebb ugyanakkora térfogatban, mint a zsír, ezért könnyen előfordulhat, hogy az ember úgy lesz formásabb, szálkásabb, hogy közben a súlya nem csökken, vagy akár még nő is.

Azt már átbeszéltük, hogy a formásító folyamat kulcsa (akár izmosabb, akár karcsúbb testre vágysz) a kalóriákban és a fehérjebevitelben keresendő. Ha eszel elég fehérjét, és a céljaidhoz igazított kalóriamennyiséget fogyasztod el, akkor az eredmények jönni fognak. Az étkezésben erre a két paraméterre kell koncentrálni, a többi beáll „magától” (persze az ételválasztás során az egészségünkről se feledkezzünk meg).

Nagy általánosságban: ha kevesebbet eszünk, mint amit a nap során felhasználunk, akkor fogyni fogunk. Ugyanakkor ha nem válogatjuk meg az ételeket, jó esély van rá, hogy ez éhezéssel is jár majd, mert általában nem túl magas az a kalóriamennyiség, amit a zsírvesztési célok megengednek.

Ahhoz, hogy az éhezést mérsékeljük, több út is lehetséges. Az egyik, hogy minőségi ételeket együnk, azaz nem feldolgozott, nem kalóriadús fajtákat, hanem sok zöldséget, fehérjét, rostot, mert ezek adott mennyiségben kevesebb kalóriát tartalmaznak, így jobban eltelítenek (és persze egészségesebbek is). A másik, hogy sokat mozgunk, hisz amit így elégetünk, az bevihető extra kalóriaként jelentkezik.

Van azonban egy olyan megoldás is, amivel az evési időpontokat toljuk el, így típustól függően könnyebb lehet átvészelni ezeket, az éhezős időszakokat. Ez, az egyre népszerűbb módszer pedig az átmeneti böjt.
Folytatáshoz kattints a képre!

De mit is jelent ez?
Az átmeneti böjt lényege, hogy a nap során van egy meghatározott időintervallum, amikor az ember ehet, azon kívül pedig csak inni szabad, kalóriamentes italokat, vizet, üres teát, esetleg kávét (tej és cukor nélkül persze). A legtöbben a 8/16 esetleg a 6/18 verzióit alkalmazzák, azaz 8 (vagy 6) óra hossz, amikor ehetünk, és 16 (vagy 18) óra, amikor nem. Maradva az első verziónál (8/16), ez úgy néz ki, hogy az ember felkel, és mondjuk délig nem eszik semmit, csak iszik. Aztán délben megkezdődik a 8 órás ablak, ami tart este 8-ig, ebben az időszakban lehet enni, este 8-tól másnap délig pedig megint nem.

Sokan azért kedvelik ezt a megoldást, mert így abban a tudatban éheznek délelőtt, hogy hamarosan ehetnek, és este 8-tól lefekvésig már megint nincs olyan sok idő hátra, amiben éhezni kellene. Ráadásul az egyes ételadagok nagyobbak lehetnek, hiszen kevesebb alkalommal visszük be ugyanazt a mennyiséget. További kedvező hatás lehet, hogy a szervezet az éhezés során regenerálódni tud, egészségileg pozitív folyamatokat indíthat be, nem kell az emésztéssel terhelnie magát.

Csodaszer vagy felkapott trend?
Ha jól figyeltél, akkor említettünk már egy fontos elemet, amin sokaknál elbukik ez a módszer. Ez pedig az, hogy az „evési ablakban” is ugyanazt a kalória és fehérjemennyiséget kell bevinni, mint amit amúgy a nap során fogyasztanánk a céljaink eléréshez. Azaz ha valakinek 2000 kalóriára van szüksége a lassú (de tartható) zsírvesztéshez, akkor ebben, a 8 órás ablakban is csak ennyi kalóriát vihet be, azaz szó sincs arról, hogy a koplaláson túl az ember bármiből bármennyit megehet.

A másik, hogy a kutatások szerint valójában nincs nagy különbség aközött, hogy az adott mennyiséget az ember 8 óra alatt, vagy épp 16 óra alatt viszi e be, tehát sajnos az átmeneti böjtölés nem csodaszer. Ugyanakkor nagyon jól tud működni azoknál, akiknek így könnyebb tartaniuk a kalória (és fehérje) célt. Például akik reggel amúgy sem éhesek, vagy akik inkább kevesebb, de nagyobb adagokat szeretnek enni (mondjuk 2x1000 kalóriát, nem pedig 5x400at).

Hogy nálad tartható, működő képes lesz e, azt csak akkor tudhatod meg, ha kipróbálod. Nem rossz dolog az átmeneti böjt, de ugyanúgy odafigyelésre van szükség. A hangsúly továbbra is a fenntarthatóságon van. Azaz mindenkinek olyan étrendet kell kialakítania, mely egészséges, fehérjében dús és főként hosszú távon követhető, nem jár olyan, fájó lemondásokkal, melyek miatt az összes „csodadiéta” elbukik.

A koplalás - időről időre - hasznos, de az átmeneti böjtölés sem képes csodákra önmagában. Viszont sokaknak segíthet, hogy az étrend tartható legyen hosszú távon is, hisz a siker mindig a kitartáson és a következetességen múlik.


Ha pedig céljaidhoz allergénektől mentes, természetes és teljes értékű fehérjét keresel, akkor próbáld ki a Naturize-t! Már hatféle változatban kapható, natúr és ízesített verziókban, ráadásul mindegyik tejmentes, gluténmentes, természetes, teljesértékű és még vegán is. Van még kérdés? Ha igen, írd meg nekünk! :) 

Egészségben és fehérjében gazdag, szép napot kívánunk neked!
www.rizsfeherje.hu

Légy egyike annak sok ezer, egészségtudatos embernek, amatőr és profi sportolónak, akik élvezik a Naturize természetes, adalékmentes, teljes értékű aminosav profilját, tökéletesen tiszta fehérjetartalmát. Mert szervezetednek fehérjére van szüksége, nem adalékokra.

Tudj meg többet a Naturize-ról itt:

Miért épp a barna rizs?

Mi a gond a tejsavóval?

Mi a helyzet, ha sportolsz?

Mit is tartalmaz és hogyan készül?

100% pénzvisszafizetési garancia,

Ingyenes szállítás 20.000 Ft felett!

Ha tetszett cikkünk, ha érdekel, hogyan lehetsz izmosabb, csinosabb, egészségesebb, vagy csak szeretnél elsőként értesülni különleges ajánlatainkról, akkor iratkozz fel hírlevelünkre itt!
Akcióink 90%-át csak itt hirdetjük meg, ingyenes, szóval mit veszíthetsz? :)

Tartalomhoz tartozó címkék: blog

Keresés