1. Ebben, az Indexen megjelent cikkben a „nagy kalciumkamuról” írnak, ami persze nem azt takarja, hogy a kalcium nem volna szükséges és jó dolog szervezetünknek, csak gyakran a mai napig megszokásból írják fel olyan dolgokra is, melyekre semmilyen hatása nincs. „Kalciumot szokott adni ezenkívül az orvosok jó része Magyarországon torokgyulladásra, náthára, kiütésekre és allergiás reakciókra. És itt kezdődik a probléma, ugyanis az ilyesmik kezelésére a kalcium tökéletesen alkalmatlan” – írja a cikk.
Érdekes párhuzam számunkra egy hasonló, régről eredő tévhit, mely miatt olykor még orvosok, dietetikusok is úgy hiszik, hogy a növényi fehérje sosem lehet teljes értékű. Ahogy a kalcium esetében, itt is egy sok évtizedes, hamis információ él még egyesek emlékezetében, amit már rég meghaladott a tudomány. Épp ezért is érdemes a dolgokat alaposabban megvizsgálni, nem egyből mindent elhinni „csak mert le van írva”. Mint minden területen, a fejlődés az orvostudomány, a táplálkozástudomány és táplálék kiegészítők világában is töretlen. (Egyébként egy másik, régről eredő és a fejekbe alaposan beültetett tévhit az is, hogy a mai, bolti tejek fogyasztásával értékes és főként beépülő kalciumhoz juthat szervezetünk).
Kattints a linkre a teljes cikkért!
2. A divany.hu cikkében a cukorról olvashatsz újabb érdekességeket, egész pontosan arról, hogy hogyan is
változik meg az ember élete, amikor „lejön” a cukorról, de legalábbis jelentősen mérsékli a cukorbevitelt. Nem árulunk el nagy titkot: pozitívan! Jobb alvás, szebb bőr, kellemesebb közérzet és persze súlyvesztés, meg jobb egészség.
Nem újdonság, hogy a cukorfogyasztást csökkenteni kell, azonban jó tudni, hogy ez többnyire minden édes ízre igaz, akármilyen édesítőről vagy épp kókusz/nád/barna/stb. cukorról is van szó. Épp ezért kell minden egészséges értrendnek a fehérjére épülnie, nem pedig egyszerű szénhidrátokra, azaz cukros, lisztes ételekre. Ha pedig a fehérjebevitelhez kiegészítőt is fogyasztunk, akkor minél kevésbé édesített, cukormentes fajtát érdemes választani, a legjobb pedig a teljesen natúr. Kattints a linkre a teljes cikkért!
3. Rajnai Kinga blogjában egy kicsit más megközelítésben olvashatsz a csaló napról, a csaló étkezésekről, amiről már mi is írtunk. Ha nem is tartasz egy egész csaló napot, nyilvánvaló, hogy néha mindenkinél becsúszik egy-egy finomság, amit amúgy jobb volna kerülni. Nincs is ezzel semmi gond, hisz a legtöbben úgysem versenyre készülünk. Az életet élvezni kell, ezért ha valakinek épp az okoz örömet, hogy olykor megeszik egy pár szelet tortát vagy pizzát, akkor nem kell emiatt rosszul éreznie magát.
Ami fontos, az az egyensúly. Ha tartasz is csaló napot, ne egész héten az járjon a fejedben. Még fontosabb, hogy nagyobb hányadban kell „jókat” (azaz fehérjét, zöldségeket, jó zsírokat) enni, a csaló étkezés nem lehet indok arra, hogy egy már eleve nem túl szigorú étrendet tovább rontsunk. Azaz, ha csak te érzed úgy, hogy szigorú az étrended, de közben napi szinten csúsznak be a hizlaló ételek, fitnesznek gondolt paleo, bio finomságok, akkor ne gondolod, hogy azon felül még csaló napokat is tarthatsz (már persze ha jobb alakot, és jobb egészséget szeretnél).
Ha tetszett cikkünk, ha érdekel, hogyan lehetsz izmosabb, csinosabb, egészségesebb, vagy csak szeretnél elsőként értesülni különleges ajánlatainkról, esetleg szerdánként nyerni egy doboz Naturize-t, akkor iratkozz fel hírlevelünkre itt! Ingyenes, szóval mit veszíthetsz?